Wydrukuj
W piękny, słoneczny poranek – 28 kwietnia uczniowie kl. 7a i 7b wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Zegarów w Jędrzejowie wraz z opiekunami. W autokarze przywitał nas sympatyczny kierowca – p. Paweł, który już na wstępie zaznaczył, że wyjazdy z uczniami naszej  szkoły to czysta przyjemność. Droga minęła w miłej atmosferze. Zwiedzanie muzeum miało dwie odsłony. Pierwsza związana była z Józefem Piłsudskim, a druga dotyczyła oczywiście zegarów. Pani przewodnik przeprowadziła nas przez kolejne sale muzealne opowiadając  historie związane z rodem Przypkowskich i legionami Piłsudskiego oraz dotyczące wielu ciekawych eksponatów z ubiegłych stuleci. Była to fascynująca podróż w przeszłość i lekcja historii. Duże zainteresowanie wzbudziła kolekcja zegarów zgromadzona przez rodzinę Przypkowskich, która jest trzecią co do wielkości na świecie. Na zakończenie odpoczęliśmy w „pierwszych wiosennych promieniach słońca”  w ogrodzie z zegarami słonecznymi. Nasz pobyt utrwalony został na pamiątkowym grupowym zdjęciu. Po tych wrażeniach nastąpił przeskok do czasów współczesnych, czyli wizyta w Mcdonald, z którego uczniowie wyszli „wysoko usatysfakcjonowani”.

Opiekunowie – J. Krąż, K. Gruszczyńska, B. Skóra