Wydrukuj
Ruszyła kolejna edycja programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2021-2025. Dzięki temu pojawiła się możliwość pozyskania książek do biblioteki szkolnej. Złożony wniosek o wsparcie na 2022 rok („Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” –  Priorytet 3) został pozytywnie zatwierdzony. Nauczyciele i uczniowie wpisywali na specjalnych listach swoje preferencje czytelnicze. Po ich uwzględnieniu, zwracajac uwagę na  wymaganą tematykę historyczną (książki historyczne poświęcone historii Polski XX wieku), tematykę poświęconą niepełnosprawności oraz ukazującą wartości rodziny i życia człowieka, zostało złożone zamówienie. Dzięki NPRCZ Biblioteka Publiczno-Szkolna w Brzezinach otrzymała 713 wspaniałych, nowych książek.

Bogumiła Skóra – bibliotekarz