Wydrukuj

W dniu 9 września 2022 r. uczniowie z klasy II A i II B wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Tradycji Garncarstwa w Chałupkach. Po Muzeum oprowadził nas Pan Józef Głuszek – wieloletni kustosz tego Muzeum wywodzący się z rodziny garncarzy  z Chałupek.  Ekspozycja muzealna składa się z dwóch części : w pierwszej podziwialiśmy wyroby garncarskie, zdobione naczynia gliniane oraz ceramikę figuralną, w drugiej części oglądaliśmy piec, którego używano do wypalania wyrobów ceramicznych. Poznaliśmy tajniki procesu wytwarzania ceramiki, a  po zwiedzaniu Muzeum wzięliśmy udział w warsztatach,  podczas których każdy mógł własnoręcznie wykonać  naczynie, posługując się tradycyjnym kołem garncarskim.

Czas spędzony w Muzeum minął nam bardzo szybko. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i pozytywnej energii.

Beata Łabęcka
Aleksandra Matys