Wydrukuj
W dniu 15.09.23r. uczniowie klas: VA i VB wraz z opiekunami: p. Agnieszką Staszewską, p. Iwoną Młynarczyk  oraz p. Agatą Kurdek wybrali się na niezapomniane warsztaty przyrodnicze pt. ,, Ziołomania w kuchni, w łazience i w domowej aptece” przeprowadzone w Gospodarstwie Wiśniowe Wzgórze w Dębnie, gmina Nowa Słupia.

Na zajęciach było wiele atrakcji i śmiechu. Grupa zmagała się z następującymi wyzwaniami :

  • samodzielne wykonanie masła ze śmietany, z wykorzystaniem maselnicy. 
  • skomponowanie własnej soli i kuli kąpielowej, z dodatkiem aromatycznych ziół i kwiatów o różnych właściwościach. 

Skosztowaliśmy własnoręcznie zrobionego masełka z wiejskim chlebem upieczonym na naturalnym zakwasie, pysznych serów, naleśników, bułeczek drożdżowych i wielu innych kulinarnych pyszności . Po chwili odpoczynku, grupa zaczęła wspólnie tańczyć i śpiewać.

Zwiedziliśmy także dokładniej Gospodarstwo Wiśniowe Wzgórze i podziwialiśmy malownicze widoki naszego regionu świętokrzyskiego.

Pod koniec zajęć uczniowie cieszyli się z niespodzianki, jaką był dmuchaniec.

Uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili, że zajęcia były rewelacyjne.

Iwona Młynarczyk