-umiejętność pracy w zespole,
-rozwijanie aktywności fizycznej,
-usprawnianie sprawności ruchowej, zwinności, szybkości, dokładności, skoczności,
-pobudzanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, celności.
-wdrażanie do sportowego zachowania podczas rozgrywania różnych konkurencji.
PLAN TURNIEJU:
10.35- POWITANIE UCZNIÓW, GRONA PEDAGOGICZNEGO I INNYCH NA SALI GIMNASTYCZNEJ
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA I NADCHODZĄ
WYTYPOWANIE POSZCZEGÓLNYCH KLAS DO MIEJSCA ROZGRYWEK
- I-III sala gimnastyczna, sala taneczna
- IV-VIII boisko sztuczne, boisko małe
10.50- WRĘCZENIE NAGRÓD I DUYPLOMÓW ZA KONKURSY
11.00- START ROZGRYWEK:
wspólna rozgrzewka piosenką taneczną:
GŁOWA, RAMIONA, KOLANA, PIĘTY
Szczegółowy plan:
PIASKOWNICA:
11.00-11.30 –Klasy IV-VI -najciekawsza budowla związana z wakacjami (domek letniskowy, jacht, statek, łódka itp.)
UCZESTNICY: po 2 chłopców i 2 dziewczynki z klasy
JURY: każdy nauczyciel plus po 2 os z klasy (oceny w skali 1-5)
REKWIZYTY (1 butelka 1L na klasę, rękawiczki)
MAŁE BOISKO:
11.00-11.30- maseczki na twarz, rękę
Klasy IV-VIII
UCZESTNICY: po max 5 dziewczynek na klasę
JURY: każdy nauczyciel plus po 2 os z klasy (oceny w skali 1-5)
REKWIZYTY: (jogurt naturalny, ogórki, bita śmietana itp. –przygotowują uczniowie)
DUŻE BOISKO:
JURY: NAUCZYCIEL PLUS 2 OS
11.00-papier, kamień, nożyce (3 stacje). Ilość okrążeń- ilość punktów
Klasy: IV-VIII
UCZESTNICY: 2 os. na klasę (1 chł., 1 dz.)
JURY: wychowawca klasy plus 1 os
REKWIZYTY: pachołki
11.10- skok w dal z odbicia obunóż (najdłuższy odcinek- 1 pkt) każdy ma jedną poprawną próbę- jeżeli upadnie ma drugą i ostatnią próbę.
Klasy: IV-VIII
UCZESTNICY: KL IV- 7 OS, KL V-VI -6 os, KL VII-VIII -5 os
JURY: nauczyciel prowadzący plus 7 os
REKWIZYTY: pachołki, kreda
11.20 -przeciąganie liny (każdy z każdym- wygrany – 1 pkt)
Klasy: IV-VIII, (2 kategorie- IV-VI, VII-VIII )
UCZESTNICY: po 5 os z klasy
JURY: 1 nauczyciel na grupę (2 GRUPY)
REKWIZYTY: 2 liny, pachołki, kreda
11.30- bieg po białych kartkach A4 (wygrani 1 pkt)
Klasy: IV-VIII (2 kategorie- IV-VI, VII-VIII )
UCZESTNICY: po 5 os klasy
JURY: 1 nauczyciel na grupę (2 grupy)
REKWIZYTY: po 2 kartki białe na klasę, pachołki
11.40 –ułożenie literki (wygrani 1 pkt)
Klasy: IV-VIII
UCZESTNICY: po 10 z klasy
JURY: 1 nauczyciel plus 7 os
REKWIZYTY: pachołki
ZADANIA Z NAUCZYCIELAMI:
11.50 -rzut beretem/ kapeluszem /woreczkiem do szarfy (3 różne miejsca – 1 pkt za trafność)
Klasy: IV-VIII plus wychowawca
UCZESTNICY: po 2 os (1chł. , 1 dz., WYCHOWAWCA)
JURY: 1 nauczyciel plus 1 os
REKWIZYTY: kapelusz, beret, woreczek, szarfy, pachołki
12.00- rzut workiem z sianem w tył- 1 pkt dla wygranej drużyny
Klasy: IV-VIII (2 kategorie- IV-VI, VII-VIII )
UCZESTNICY: po 2 os (1chl., 1 dz. , WYCHOWAWCA)
JURY: 1 nauczyciel
REKWIZYTY: (worek z sianem, pachołki)
II CZĘŚĆ
BOISKO DUŻE:
12.10-12.50 –TURNIEJ GRY W PIŁKĘ NOŻNĄ -KAŻDY Z KAŻDYM P 8 MIN: wygrany 1 pkt
Klasy: IV-VIII (2 kategorie- IV-VI, VII-VIII )
UCZESTNICY: po 5 os z klasy plus bramkarz (6)
JURY: sędzia
REKWIZYTY: piłka
I KATEGORIA: po 8 min | II KATEGORIA: po 8 min. |
VI-IV-
VI-V- V-IV- |
VIIIA- VIIIB-
VIIA-VIIB- WYGRANI – |
MAŁE BOISKO:
12.10 – KRĘGLE (po 6 butelek z wodą 1L –ilość zbitych butelek = ilość pkt- każdy ma 1 rzut)
Klasy: IV-VIII
UCZESTNICY: po 5 os z klasy plus WYCHOWAWCA
JURY: sędzia
REKWIZYTY: 6 butelek 1L z wodą, piłka do kosza., pachołki
12.15- BILARD (piłka ma się zatrzymać w wyznaczonym miejscu kolejno: za 1 pkt, za 2 pkt, za 3 pkt. Za każdy poprawny wyrzut dany pkt w sumie do uzyskania 6 pkt każdy ma 1 próbę)
Klasy: IV-VIII
UCZESTNICY: po 5 os z klasy plus WYCHWAWCA
JURY: sędzia
REKWIZYTY: piłka tenisowa, szarfy, pachołki
12.30- Bieg z piłeczką ping-pong trzymaną na łyżeczce w buzi
Klasy: IV-VIII (2 kategorie- IV-VI, VII-VIII )
UCZESTNICY: po 2 os z klasy (1 chł., 1 dz. )
JURY: sędzia
REKWIZYTY: łyżki plastikowe (1 na uczestnika), 2 piłeczki do ping-ponga.
13.00- WYNIKI
rozdanie nagród i dyplomów w kategorii:
najlepsza maseczka,
najlepsza budowla z piasku,
gry i zabawy,
turniej piłki nożnej.
Podczas rozgrywek odbędzie się grill oraz dodatkowe atrakcje.
Plan w zależności od okolioczności może ulec zmianie.
Uczniowie są pod opieką nauczyciela z którym mają zajęcia w danej godzinie trwania turnieju.
KOORDYNATOR TURNIEJU : IWONA MŁYNARCZYK