W grudniu 2025 roku uczniowie klasy 4a wzięli udział w lekcji projektowej z przyrody pt. „Budowa modelu płuc”. Zajęcia miały na celu połączenie nauki z zabawą oraz aktywne poznawanie świata poprzez działanie. Praca metodą projektu pozwoliła uczniom samodzielnie odkrywać zagadnienia związane z układem oddechowym, a jednocześnie rozwijać umiejętność współpracy, kreatywność i odpowiedzialność za wspólne zadania.
Budowa modelu płuc ułatwiła zrozumienie omawianych treści, łącząc wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem. Zajęciom towarzyszyła bardzo dobra, przyjazna atmosfera sprzyjająca integracji zespołu klasowego oraz dużemu zaangażowaniu uczniów. Ważnym elementem projektu była prezentacja efektów pracy na forum klasy, która wzmacniała pewność siebie oraz umiejętności komunikacyjne czwartoklasistów.
Lekcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczniów, którzy z entuzjazmem dopytywali o kolejne zajęcia realizowane w podobnej formie.
Edyta Groszek







