VI Gminny Festiwal Folklorystyczny

VI Gminny Festiwal Folklorystyczny „Cudze chwalicie, swego nie znacie” już za nami, a dla naszej szkoły był to dzień pełen emocji, radości i wielkich sukcesów.

W wydarzeniu, które miało miejsce 22 kwietnia 2026r. w Szkole Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli, wzięła udział liczna, bo aż 33-osobowa reprezentacja naszych uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty w dwóch kategoriach konkursowych: recytatorskiej oraz wokalnej, obejmującej piosenki i przyśpiewki ludowe.

Część recytatorska przyniosła nam szczególną dumę – nasza uczennica Maria Wąsik zachwyciła jury swoją interpretacją i zdobyła I miejsce, udowadniając, że piękno języka i tradycji można przekazywać z niezwykłą wrażliwością i pasją. więcej…

KOSMICZNE KAMIENIE

W naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia dla uczniów klasy III, które poprowadziła mama jednego z uczniów – pani Małgorzata Barańska. Podczas spotkania dzieci wyruszyły w fascynującą „podróż kosmiczną”. Poznały wiele ciekawostek o asteroidach, kometach, meteorach i innych ciałach niebieskich. Kolejnym etapem zajęć było mini doświadczenie pokazujące, jak powstają kratery. Pozwoliło ono dzieciom w praktyczny sposób zaobserwować skutki uderzeń. więcej…

Konkurs głośnego czytania

W poniedziałek 20 kwietnia 2026 roku, w miesiącu książki, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  odbył się konkurs – „Pięknie czytam”. Przystąpili do niego uczniowie klasy III.
Jury w składzie: pani Paulina Pietryka, pani Anna Gawior i pani Bogumiła Skóra wysłuchało wybranych fragmentów tekstu z książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Ocenie podlegały: poprawność czytanego tekstu, dykcja, płynność czytania, ilość dialogów i ogólna prezentacja.
Wśród najlepszych poziom był w miarę wyrównany, dlatego jury przyznało miejsca ex aequo.  Na podium stanęli: Miejsce  I – Filip Matys i Oliwier Pietryka, Miejsce II – Julia Korban i  Maja Cerazy, Miejsce III –Amelia Pobocha i Wojciech Zbroszczyk. Dodatkowo wyróżniono: Igora Ramiączka, Emilię Kot i Lenę Robak. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Przed uroczystym wręczeniem nagród pan dyrektor Krzysztof Kubicki podkreślił, jak ważną rolę pełni poprawne czytanie. Zwłaszcza teraz, gdy przed uczestnikami konkursu egzaminy trzecioklasisty i trudna klasa IV.

Bogumiła Skóra

 Jeden dobry uczynek może zmienić wszystko – Dziękujemy za „Oddech dla Nikoli”!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
— św. Jan Paweł II, Patron naszej Szkoły

  Z ogromną radością i wzruszeniem informujemy, że nasza wspólna akcja pomocy dla 17-letniej Nikoli, absolwentki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach, spotkała się z niezwykłym odzewem. Inicjatywa zorganizowana i przeprowadzona przez zuchy, harcerzy oraz wolontariuszy Wolontariatu Szkolnego połączyła nas wszystkich w walce o zdrowie młodej osoby, która zmaga się z mukowiscydozą.

Rodzice Nikoli, przepełnieni wdzięcznością, proszą o przekazanie serdecznych podziękowań na ręce:

  • Pana Dyrektora – za otwartość, życzliwość i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy,
  • Nauczycieli i Pracowników Szkoły – za ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc organizacyjną,
  • Uczniów i Rodziców – za każde dobre słowo, dar serca i solidarność, która daje Nikoli siłę do dalszej walki z chorobą.

Pokazaliśmy, że jako społeczność szkolna potrafimy jednoczyć się w słusznej sprawie. Dzięki Wam nasza absolwentka nie jest sama w swojej trudnej drodze.

Z całego serca dziękujemy! Dobro wraca!

Koordynatorzy zbiórki:
Beata Łabęcka, Paulina Pietryka, Anna Gawior

Gminne zawody pływackie

11 kwietnia uczniowie z naszej szkoły: Wiktor Baranowski, Szymon Wojcieszyński, Marcel Baran, Tymon Wawrzycki, Marcin Klimczak, Jędrzej Dziopa, Paweł Sobura, Aleksander Tkacz uczestniczyli w gminnych zawodach w pływaniu. Na podium ” wpłynęli” Szymon Wojcieszyński – III miejsce stylem dowolnym, Tymon Wawrzycki – III miejsce stylem grzbietowym, Marcin Klimczak – II miejsce w stylu dowolnym i II miejsce w stylu grzbietowym.

GRATULUJEMY!

„Głos, który wzywa na głębię” 21. rocznica śmierci św. Jana Pawła II w Brzezinach

 

 

 

 

 

 

„Nie bójcie się chcieć od siebie więcej!” – te słowa, będące testamentem naszego Patrona, wybrzmiały ze szczególną mocą 2 kwietnia 2026 roku. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach po raz kolejny zjednoczyła się, by uczcić pamięć o człowieku, który uczył nas wypływać na głębię codzienności.                                                                                          

Tegoroczne obchody 21. rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca miały wyjątkowy charakter. Przypadły one w Wielki Czwartek, co skłoniło zgromadzonych do jeszcze głębszej refleksji nad służbą i miłością. Uroczystość przy popiersiu Patrona była jednocześnie zwieńczeniem szkolnego cyklu edukacyjnego „Duc in altum”.

Wieczorne spotkanie rozpoczęło się od przejmującego dźwięku dzwonów watykańskich, po których nastąpiła chwila wymownej ciszy. Blask pochodni oświetlających popiersie Jana Pawła II oraz lampki trzymane w dłoniach przez dzieci stworzyły atmosferę skupienia i modlitwy. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność Brzezin, Nidy i Podwola: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz ksiądz wikary. więcej…

V konkurs recytatorski „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima” dla klas I-III

W środę, 1 kwietnia, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Udział wzięło 17 uczniów podzielonych na dwie kategorie 1) klasy I, 2) klasy II-III. Dzieci prezentowały wybrany utwór J. Brzechwy lub J. Tuwima. Komisja konkursowa: p. Anna Gawior, p. Paulina Pietryka i p. Bogumiła Skóra, oceniały pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Jak co roku nie zabrakło wspaniałych strojów i rekwizytów. Po występie wszystkich uczestników, gdy jury obradowało, dzieci obejrzały film edukacyjny z „miganymi wierszami”: „Rzepka”, „Małpa w kąpieli”, „Abecadło”, które były jednocześnie czytane i tłumaczone na język migowy. Na zakończenie Komisja konkursowa wręczyła uczniom dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora szkoły.

Jeszcze raz gratulujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie!

Klasy I:

miejsce I – Antonina Ptak

miejsce II – Pola Domagała

miejsce III – Wiktor Baranowski

Klasy II – III

miejsce I – Inga Robak

miejsce II – Kacper Olczak

miejsce III – Łucja Machulska

Monika Stawarz

Harce przy latarce – wiosenna noc pełna przygód

Gromady „Smoki z Brzozowych Wzgórz” i 44. KDH im. Jana Pawła II

Kiedy gasną szkolne światła, a na korytarzach pojawiają się tajemnicze cienie, to znak, że zaczyna się wielka przygoda. W miniony czwartek nasza szkoła zamieniła się w bazę dla zuchów i harcerzy, którzy wzięli udział w wyjątkowej zbiórce pod hasłem „Harce przy latarce”.

W nocnych manewrach wzięło udział łącznie 30 młodych poszukiwaczy przygód z Gromady Zuchowej „Smoki z Brzozowych Wzgórz” oraz 44. KDH im. Jana Pawła II. Nad całością czuwała druhna Beata Łabęcka, która z ogromną cierpliwością i zaangażowaniem obserwowała pokonywaną trasę pełną wyzwań. więcej…