Fascynująca wizyta klasy 2a w Radiu Kielce
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 2a wybrali się na wyjątkową wycieczkę. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, odwiedziliśmy siedzibę Radia Kielce, by na własne oczy (i uszy!) przekonać się, jak powstają audycje, których słuchają tysiące mieszkańców naszego regionu. Nasza przygoda rozpoczęła się od poznania fascynującej historii kieleckiej rozgłośni. Dowiedzieliśmy się, jak radio zmieniało się na przestrzeni lat – od wielkich, pionierskich odbiorników naszych pradziadków po dzisiejsze, w pełni cyfrowe studia. Największe emocje wzbudziła jednak możliwość zajrzenia w miejsca, które na co dzień są dostępne tylko dla pracowników radia. Głównym punktem programu były warsztaty praktyczne. Każdy z uczniów miał niepowtarzalną okazję, by stanąć przed profesjonalnym mikrofonem i spróbować swoich sił w radiowych rolach. „Dzień dobry, tu Radio Kielce!” – mikrofon w rękach uczniów. więcej…






































